omega star

LEVEL 1 - EGO

Část 1 - sebepoznání

Meditace - propojení

Online setkání 5.10.

Vaše úkoly:

 1. Omega místo v rámci tvého bydliště
  Omega místo je místo, odkud se budete napojovat na Omega lokální síť (=zemská síť) a Omega kosmo síť. Toto místo se může být stejné jako tvé oblíbené místo, ale nemusí. Toto nevymýšlejte, ale bedlivě naslouchejte svému vedení.

  Část 1 Najdi místo v okolí svého bydliště, kde ti bude dobře, příjemně, budeš se tam cítit bezpečně a odkud budeš „vysílat“ a napojovat se na Omega lokální a kosmo síť. Mělo by to být místo venku, kde budeš nerušeně pracovat a nebude ti vadit, že např. půjde někdo okolo atd. Nech se vést symbolem Omega. Nediskutuj a nesposlouchej vnitrního kritika – jen se nech vést s tím, že důvěřuješ energii Omega. Až místo najdeš, pošli souřadnice a foto na katarina@wolfica.cz. (pozn. Katka: kto potrebuje pomôcť s technickou podporou tak sa mi ozvite – až keď to miesto nájdete)
 2. Pozn.: pracujeme s kartičkami ktoré ste si vytiahli včera plus 4 základné: Sabotér, Prostitutka, Oběť, Zraněné dítě. 

  Sebereflexe: úkol – Ego lego

  Ještě než si půjdeš lehnout, věnuj sobě alespoň 30 minut na následující úkol.
  Posaď se k selenitu, vezmi si sklenku vody a projdi si celý svůj den a zapiš si na čistou stránku:
  1.datum
  2. co se ti povedlo – co bylo skvělého a kdy jsi se cítila opravdu skvěle s velkým množstvím energie.
  3. zvědom si, jaká byla tvoje dnešní „hra“. To znamená, kdy jsi nebyla autentická, pravdivá k sobě ani ostatním a měla jsi masku – roli: oběti, sabotéra, zraněného dítěte, prostitutky, nebo dalších archetypů, které jsi si během Omega setkání vytáhla. Zapiš si svá uvědomění – jak jsi hrála jednotlivé role a proč – proč jsi si raději vzala masku místo toho, abys byla autentická. Co tě k tomu vedlo? (např. aby mě měli ostatní rádi, nerada cítím cizí emoce, nechci, aby si o mně mysleli, že, čemu jsem se chtěla vyhnout, atd.). Každé zvědomění napiš na novou řádku.
  4. Svá uvědomění si přečti nahlas a vnímej, jaké emoce se objevují. Dovoluj si je cítit. (Pokud zde bude nějaká zásadní emoce ve spojení s nějakým konkrétním chováním, zapiš si ji. Pak si vezmi Omegu symbol a dej si ji na srdce. Popros, aby tato emoce byla propuštěna.)
  5. Nyní si navnímej energii, která jde ze symbolu Omega.
  6. Na každé předchozí zvědomění, kdy jsi hrála určitou hru, polož symbol Omega a zeptej se, jaké chování, jednání by bylo bývalo autentické, udržitelné. To si zapiš a ukládej – ukotvuj energeticky do těla – jako když zapínáš nové zářivé knoflíčky a ty staré se vypínají. To znamená navnímávat – naciťovat, dokud se v tom nebudeš cítit ve větší lehkosti. Pokud to nepůjde, dovol si cítit, že to je v pořádku. 7. Pokud bude potřeba si odpustit, popros si, abys mohla odpustit:
  – sobě za toto chování
  – někomu dalšímu, že tě „přiměl k tomuto chování“
  – sobě, že jsi možná tímto chováním někomu ublížila
  7. Na konci celé práce vnímej, jak se cítíš.
  8. Než usneš, popros svůj tým průvodců a specialistů na ego, aby během noci ti pomohli uvolnit neprospěšné energie v lehkosti a integrovat nové chování a jednání.
  9. Poděkuj si za svou práci.

  10 .Ráno navnímávej, jak se za noc podařila změna a připomeň si nové chování:). Pamatuj, že archertypy jsou neutrální. Jen my jsme jim přiřadili určitou energii.

Archetypy

Lichocení

Potřeba zalíbit se ostatním. Proč skutečne lichotíš? Proskoumej motivaci. Co by se stalo kdyby reakce druhých nebyla taká, jakou očekáváš? 

Kritik

Vnitřní kritik, a kritika vnější. Proč máš potřebu kritizovat? co tě motivuje? Co by se stalo, kdybys neupozornil na chybu? V jaké oblasti je tvůj kritik nejaktivnější?

Stud

Kde ti stud bráni abys byl v pravdě? Za co se stydíš? Prozkoumej stud v oblasti tělo (vzhled, pot, sexualita), opačné pohlaví, být viděna, být slyšena, být trapná, …

Spasitel

Potřeba zachraňovat ostatní když sama toužím po záchraně. Potřeba pomáhat. Co tě motivuje, prozkoumej co by se stalo kdyby nikdo nepotřeboval pomoct a zachránit. Kdo potom jsi? Jakou máš hodnotu když nepomáháš? 

Sabotér

Sabotování vlastních nápadů a vizí. Napiš si věty, které nejčastěji tvůj sabotér používá. Kdy. Jakou moc mu dáváš?

Prostitutka

Archetyp přežití. Instinkt přežít za každou cenu. Co jsem ochotna zaprodat jen abych přežila, abych měla materiální zabezpečení? Kde popírám sebe?

Obeť

Stěžování na místě, kde nelze problém řešit. Jak Často to dělám? Kdy mám pocit bezmoci? Prozkoumej taky, jestli nebojuješ s obětí, neumlouváš se za to že sdílíš těžkou situaci „já se nestěžuju,…. já jenom sdílím“

Dítě

Archetyp zraněného dítěte. Kdy reaguješ jako dítě? „já chci a chci a chci!!!“ nebo kde jsi v bolesti? Jaká témata se tě dotýkají nejvíc? Jaké věty od druhých tě nejvíc bolí? Prozkoumej své zranění.

Mystik

„ezo-ego“- potřeba být mystický, duchovní, víc než jiní. Ja jsem dál než „oni“. Potřeba probouzet ostatní. Beze mně se nikdo neprobudí. 

Strach

Co je to nejhorší, co se může stát? A co když se to stane? Jaké strachy ti nedovolí opustit komfortní zónu?Pojmenuj je. 

Tyran

Pocit viny, pocit „jsem Špatný člověk. Ubližuju,ů můžu za to já. Další podoba oběti schovaná za tyrana. Prozkoumej tuto oblast.

Manipulátor

Jakým způsobem ovlivňuji lidi, abych dosáhla toho co chci? Je to intonace? Lichocení? Lákání na odměnu? Co by se stalo, kdybych neměla moc ovlivnit. Proč to děláš? Co je ta nejhlubší motivace?

Závist

Jaký pocit cítíš, když někdo dělá/má to, co chceš ty? Jak reaguješ na úspěch druhých? Jak reaguješ když tě někdo „přeroste“, někdo koho jsi inspirovala a on je teď úspěšnější než ty? A prozkoumej, jestli nemáš okamžitě pocit viny, výčitky za ty pocity co cítíš?

Lhostejnost

Archetyp „Pontský Pilát“, umytí rukou, zbavení se odpovědnosti. Obvykle doprovázené větou „Je mi to jedno“, „nechci s tím mít nic spolecného“ anebo „děj se vůle Boží“. Kdy je pohodlnější být lenivý než udělat změnu, nebo stát v pravdě? 

Pýcha

Pocit že jsem víc než ostatní, chytřejší, rychlejší, víc duchovně vyvinutý, atď. V které oblasti cítíš pýchu? 

Image

Prozkoumej jakou cenu má pro tebe Tvůj image. Patří sem vzhled, způsob komunikace, hmotný majetek, lidi s kterými se stýkáš. Jak moc hodnotíš podle vzhledu ostatní? Jak reaguješ když je vidět Tvoje „nedostatky“?

Pochyby

Pochyby o sebe i o druhých. Jakou váhu mají v tvém živote. Jak moc zpochybňuješ svoji intuici. Svoje rozhodnutí?

Přecitlivělost

Potřeba zalíbit se ostatním. Proč skutečne lichotíš? Proskoumej motivaci. Co by se stalo kdyby reakce druhých nebyla taká, jakou očekáváš? 

Pochyby

Potřeba zalíbit se ostatním. Proč skutečne lichotíš? Proskoumej motivaci. Co by se stalo kdyby reakce druhých nebyla taká, jakou očekáváš? 

Optimizmus

„Sluníčkářství“. Potřeba šířit dobrou náladu i když je uvnitř smutek a bolest. Zakrývání nižších emocí těmi vyššími. Co by se stalo, kdyby jsi nešířil světlo? Co by se stalo kdyby jsi odteď už jenom plakal a nepozdvihoval vibrace ostatních?

Loajalita

Přehnaná věrnost něčemu i za cenu svobody a nebo pravdy. Komu nebo čemu jsi loajální a popíráš tím svoji pravdu? Je snazší být věrný společník, než nezávislý svobodný člověk. 

Odpovědnost

Přebírání odpovědnosti za druhých. Strach o druhé je také přebírání odpovědnosti – nedůvěra, že to zvládnou samy. Kontrola je taky přebírání odpovědnosti „už máš domácí úkoly?“. 

Anděl

Jsem anděl, světlo jsem hodný, hodná. Nikomu nepřeju nic špatné. Nemám zášť ani zavist, jsem hodný. Přesvědčení, že jsem nikdy neublížil. Prozkoumej. 

Kontrola

Kvalita vůdčích typů osobnotí. Vyžaduje pečlivou práci s egem. Kdy a kde mám silnou potřebu aby byli věci po mém? Jak reaguju, když se tak nestane?